lostinhvozd.wz.cz

Co vás čeká ve hře?

Tato hra prověří nejen vaši bystrost, schopnost orientovat se v terénu, vaše fyzické a taktické schopnosti, vaši výdrž a odolnost, ale i schopnost pracovat v týmu.

Hlavním prvkem hry je luštění zašifrovaných zpráv, pomocí kterých se dozvíte lokaci dalších stanovišť. Rychlost a schopnost rozluštění těchto šifer bez nápověd či prozrazení řešení je hlavním faktorem úspěšnosti ve hře. Nedílnou součástí jsou pak doplňkové úkoly, které vám kromě časové bonifikace umožní vyzkoušet si některé nové věci a nebo mohou mít poučný charakter. To vše se odehrává v terénu, kde orientace podle mapy je zásadně pro hledání nejkratších cest k dílčím cílům.

Obecné informace o hře:

 • Soutěžit budou 2-4 členné smíšené týmy.
 • Hra se bude odehrávat v blízkém okolí Benešova na trase kdovíjak dlouhé.
 • První tři týmy budou odměněny věcnými cenami.
 • Termín:
  • 29.6.2013 07:00-21:00 Start hry (plánovaný konec hry mezi 20:00-21:00)
  • 29.6.2013 21:30-????? Vyhlášení výsledků a následné uvolněné posezení všech účastníků s kalíškem dobrého moku...
 • Startovné do hry 360,- Kč tým.
 • Pro mimobenešovské týmy nabízíme možnost zajistit ubytování z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. V případě zájmu zadejte požadavek na ubytování při registraci a budeme Vás kontaktovat.
 • Možnost zakoupit upomínkové tričko v ceně 250 Kč. Objednávky při registraci týmu.

Hra je inspirována zejména hrou "Muhu Game" která se koná již od roku 2007 v Jizerských horách a bez níž by naše hra pravděpodobně nikdy nevznikla :)

Cvičné šifry:

Pokud si chcete vyzkoušet nějaké podobné šifry nebo úkoly, protože nevíte co od hry čekat, ideálně je podívat se na šifry z loňského ročníku, které najdete na stránkách loňského ročníku hry ZDE, popřípadně na internetu najdete spousty podobných her.

Užitečná pro začátečníky je také tato šifrovací cvičebnice od Radka Pelánka.

Nezbytnou pomůckou každého účastníka je pak základní dešifrovací tabulka, ideálně třeba ta od Chlýftýmu.

Soutěž:

Pokud dokážete rozluštit následující šifry, pak doufáme, že si hru nenecháte ujít? Doporučujeme řešit v týmech a nápovědu použít až jako opravdu poslední řešení. Řešením každé šifry je indicie, pomocí nichž získáte výsledné heslo. Pokud heslo pošlete emailem s předmětem „Soutěž“, dále uveďte celé své jméno a zašlete na adresu lostinhvozd@seznam.cz budete zařazeni do slosování o věcnou cenu (tričko Lost in Hvozd). Možno zasílat do 28.6.2013, losování proběhne v den hry. Do slosování budou zařazeny pouze správné hlasy zaslané z unikátní emailové adresy a unikátním jménem.


Šifra 1

S-J     Z-V     SZ-SV     Z-JZ     JZ-J

Nápověda

Řešení


Šifra 2

DUZLOIIY

Nápověda

Řešení


Šifra 3

Nápověda

Řešení


Šifra 4

Dobromila, Doubravka, Drahoslava, Leona, Miroslava, Nataša, Roland

Nápověda

Řešení


Šifra 5

*7598789#   7415369   3256589   *745870   147   *747570   08486

Nápověda

Řešení


Správné heslo, které získáte vyluštěním všech pěti šifer a drobným zagooglením je POPOCATEPETL. Z došlých 27 odpovědí bylo 24 správných, výhercem trička Lost in Hvozd se stala Kristýna Soudková. Gratulujeme...

© Powered by hlína 2012-13